Још једна донација за предшколску установу „Марија Мунћан“ у Мајданпеку
Обданиште добило модерну машину за сушење веша
Ј. Сперлић: Машина за сушење веша нам је била потребна како бисмо испунили здравствено-хигијенске услове за одржавање дечјих постељина и униформи за запослене
МАЈДАНПЕК. – Представници мајданпечког огранка Србија Зиђин Копер уручили су данас предшколској установи „Марија Мунћан“ из овог града машину за сушење веша, за чију набавку је компанија издвојила 362 хиљаде динара.
Надлежни у овом обданишту сада ће моћи да ускладе рад са законским обавезама поштовања хигијенског стандарда о нези деце, јер је реч о модерном моделу са програмима за елиминацију бактерија и алергена са веша током сушења.
–Машина за сушење веша нам је била потребна како бисмо испунили здравствено-хигијенске услове за одржавање дечјих постељина и униформи за запослене. Значи нам много, нарочито у овом прелазном периоду када се грејна сезона заврши. Србија Зиђин Копер сваком донацијом учини боравак деце у вртићу пријатнијим и удобнијим, а посебно нам прија пажња поводом дана наше установе, када представници компаније малишане обрадују пакетићима – рекла је директорка предшколске установе „Марија Мунћан“ Јелена Сперлић.
Србија Зиђин Копер у оквиру друштвено одговорног пословања посебну пажњу придаје унапређењу услова за децу, па је тако у последње четири године само за потребе предшколске установе „Марија Мунћан“ у Мајданпеку издвојила око два милиона динара, рекла је заменица руководиоца за управљање системима Марија Тодоровић.