Брига о запосленима је приоритет, а безбедност на раду најважнија инвестиција

РБМ. – Данас свет обележава Међународни дан безбедности и здравља на раду. Овај дан прилика је да се подсетимо колико је важно да се обезбеди сигурно и здраво радно окружење. Реч је о међународној кампањи која промовише безбедан и здрав рад.

Безбедност на радном месту није само питање прописа и стандарда, већ и морална обавеза у Србија Зиђин Копер. Брига о запосленима је приоритет компаније, а безбедност на раду најважнија инвестиција„, каже руководилац Одељења за безбедност у Руднику бакра Мајданпек Драшко Поповић.

Због тога је, додаје он, компанијска слика у области безбедности увек у првом плану и испред производње.

Прошле године било је 20,63 одсто мање повреда на раду. Појачали смо и обуке запослених у области безбедности и заштите од пожара – прошле године реализовано их је 45,5 одсто више него 2023, и увели праксу да сваког месеца наградимо најревносније у овој области. На тај начин додатно подстичемо запослене да брину о себи и колегама„, додаје Поповић.

Возач тешких камиона Дамир Петровић у Руднику бакра Мајданпек ради седам и по година и каже да се, иако његов посао спада у високоризичне, на радном месту осећа безбедно.

Док возим камион од 240 тона страх постоји, наравно, али тако и треба да буде. На посао увек долазим одморан и фокусиран на радне обавезе. Компанија нам је обезбедила заштитна средства, камиони су нови, наше је да задатке обавимо савесно и да радом не угрозимо никога. Буде тешко када су временски услови лоши, па тада појачамо позорност и комуникацију. На тај начин чувамо и себе, и друге, али и компанију„, каже Петровић.

Обележавање Међународног дана безбедности и здравља на раду саставни је део глобалне стратегије, која је проистекла из закључака Међународне конференције рада, одржане 2003. године.

Погледајте још...

Оставите коментар